Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Сокирницька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04350145) був реорганізований і увійшов до складу Хустської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Адміністративний центр - Сокирниця

                                                     Герб села                                          Прапор села

                                 

Історія села

Село Сокирниця Хустського району, Закарпатської області розташоване в долині р. Тиса, у 10 км від районного центру міста Хуст. Через село проходить автошлях Ужгород – Рахів; протікають дві невеликі річки Байлово і Помийниця; є однойменна залізнична станція. Населення – близько 5 300 осіб.

Село вперше згадується в документах в 1389 р.

Назва села Сокирниця походоть в стародавні часи, коли на місці сучасного села був дрімучий ліс, ховалися в ньому сто опришків, що грабували подорожніх на дорозі з Солотвина в Хуст. Ватажок їх був на ім’я Сокирка. Якось Сокирка захотів напитися води, під’їхав до власноруч викопаної криниці, а кінь раптом перелякався, заіржав і скинув вершника просто в глибокий колодязь. Сокирка втопився.

Зажурені опришки лише й сказали: „Не криницю собі викопав Сокирка, а могилу”. Засипали колодязь разом з тілом ватажка, а місце за старою звичкою називали Сокирковою криницею...

У Сокирниці є пам'ятка архітектури - дерев'яна Миколаївська церква XVII століття.

Церкву було споруджено в с. Шашвар (нині – Тросник Виноградівського району) в 1704 р. З того часу походять зруби церкви. Іконостас встановили у 1748 р., про що свідчить напис на іконі св. Онуфрія. У 1770 р. після перенесення в Сокирницю церкву перебудовують. Того ж року збудували високу каркасну дзвіницю бойківського стилю. Святомиколаївський храм села Сокирниця – справжній готичний шедевр. Зараз в селі дві церкви Православна і Греко-католицька.

На північ від с. Сокирниця у діючому кар’єрі з видобутку цеолітів довжиною понад 250 м та глибиною до 10 м, відслонюються поклади цеолітів (кліноптілоліт, морденіт та ін. мінерали цеолітової групи). Вони виникли внаслідок метасоматичної проробки ріолітових туфів верхньобаденського віку, потужність яких досягає декількох десятків метрів. В 1967 р. було побудовано Закарпатський цеолітовий завод.

У 2000 році Закарпатською палеолітичною експедицією Інституту археології НАНУ відкрито Багатошарову палеолітичну стоянку Сокирниця. Памʼятка розташована на території каменедобувного цеолітового карʼєру. В результаті археологічних досліджень були відкриті шари середнього та початку верхнього палеоліту.

З наукової точки зору важливість цієї стоянки полягає у відкритті одного з найдавніших на території України та Центральної Європи культурного шару ранньої пори верхнього палеоліту, що датується часом 38-40 000 р. тому назад, коли культура неандертальців змінюється культурою людини сучасного типу. Матеріали стоянки Сокирниці, поряд з матеріалами іншої всесвітньо відомої стоянки Закарпаття – Королево, є унікальними.

З 1986 року в селі функціонує Сокирницька сільська рада. В приміщенні будинку відкрито: віділення Укрпошти та Ощадбанку.

В Сокирниці створені належні умови для проживання, всебічного розвитку  та покращення добробуту населення. В 1986 р. за ініціативи сільської ради відкрито Дошкільний навчальний заклад. За типовим проектом садок розрахований на 160 місць Школярі здобувають знання у добре оснащеній за сучасним рівнем вимог спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням французької мови. У школі навчається близько 600 учнів. Центром культурно – масової роботи в селі є Будинок культури і сільська бібліотека. Художні смаки дітей розвивають вчителі місцевої школи мистецтв. На території села розташована Амбулаторія і дві аптеки, успішно працюють підприємства, магазини, ресторани.

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Vlada.online - розробка офіційних сайтів органів державної влади і органів місцевого самоврядування


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *